4H Jr. Livestock Show

Posted 9/12/19

Jr. Breeding Heifer, all weightEugene Jackson, 1st, Grand Champion Eastin Rosales, 2nd, Reserve Grand Champion Odalys Galindo, 4th, Showmanship Alexis Rosales, 3rdJr. Dairy Goat lightCameron Olsen, …

You have exceeded your story limit for this 30-day period.

Please log in to continue

Log in

4H Jr. Livestock Show

Posted

Jr. Breeding Heifer, all weight

Eugene Jackson, 1st, Grand Champion

Eastin Rosales, 2nd, Reserve Grand Champion

Odalys Galindo, 4th, Showmanship

Alexis Rosales, 3rd

Jr. Dairy Goat light

Cameron Olsen, Dairy Goat, 1st

Jr. Market Goats Heavy

Kary Hammer, 1st

Eastin Rosales, 2nd

Alexis Rosales, 3rd

Maricela MacAuley, 4th, Showmanship

Miguel Martinez, 5th

Jr. Market Goats Lite

Raymond Romero, 1st

Melanie Torres, 2nd

Talia Fernandez, 3rd

Natalia Romero, 4th

Jr. Market Goats Medium

Sage Drake, 1st, Grand Champion

Remington Drake, 2nd

Miguel Garcia, 3rd

Lance Miller, 4th

Jr. Market Goats Med Heavy

Analise MacAuley, 1st, Reserve Grand Champion

Estevan Salazar, 2nd

Sarah Martinez, 3rd

Jayden Salazar, 4th

Jr. Market Goats Med Lite

Gus Drake, 1st

Gus Drake, 2nd

Taylor Miller, 3rd

Monique Garcia

Jayden Salazar

Jr. Market Lambs Heavy

Elian Galindo, 1st, Grand Champion

Miguel Martinez, 2nd, Reserve Grand Champion

Maricela MacAuley, 3rd

Jr. Market Lambs Lite

Raymond Romero, 1st

Natalia Romero, 2nd

Jr. Market Lambs Med Heavy

Odalys Galindo, 1st

Estevan Salazar, 2nd, Showmanship

Jr. Market Lambs Med Lite

Raymond Romero, 1st

Estevan Salazar, 2nd

Jr. Market Steers Heavy

Sarah Randall, 1st, Grand Champion

Miguel Martinez, 2nd Showmanship

Odalys Galindo, 3rd

Jr. Market Steers Lite

Elian Galindo, 1st

Gus Drake, 2nd

Jr. Market Steers Med

Elian Galindo, 1st, Reserve Grand Champion

Eugene Jackson, 2nd

Cody Jackson, 3rd

Jr. Market Swine Heavy

Eugene Jackson, 1st, Reserve Grand Champion

Remington Drake, 2nd

Kaitlyn Gutierrez, 3rd

Jr. Market Swine Lite

Alexia Martinez, 1st, Grand Champion & Showmanship

Alexia Martinez, 2nd

Kaitlyn Gutierrez, 3rd

Jr. Market Swine Med

1 Cody Jackson, 1st

2 Alexis Rosales, 2nd

3 Alexia Martinez, 3rd

Sarah Randall

Lance Miller

Jr. Poultry - Bantam Featherlegged

Remington Drake, 1st

Alicia Abeyta, 2nd

Alicia Abeyta, 3rd

Jr. Poultry - Bantam Single Comb Clean Legged

Ariela Martinez, 1st, Grand Champion

Sage Drake, 2nd

Jr. Poultry - Ducks - Bantam

Emily Baca, 1st

Emily Baca, 2nd

Emily Baca, 3rd

Jr. Poultry - Ducks - Heavy

Sonya Gallegos, 1st

Jr. Poultry - Ducks - Light

Alicia Encinias, 1st

Jr. Poultry - Ducks - Medium

Daniel Pacheco, 1st

Daniel Pacheco, 2nd

Elviria Encinias, 2nd

Jr. Poultry - Standard American

Jonah Gilroy,1st

Ryan Salazar, 2nd

Kary Hammer, 3rd

Alicia Encinias

Abbie Cardenas

Sonya Gallegos

Celedon Gallegos

Jr. Poultry - Standard Asiatic

Billy Romero, 2nd

Jr. Poultry - Standard Continental

Sage Drake, 1st

Billy Romero, 2nd

Jr. Poultry - Standard English

Daniel Abeyta, 1st

Abbie Cardenas, 2nd, Showmanship

Daniel Abeyta, 3rd

Candice Stroback

Jr. Poultry - Standard Mediterranean

Celedon Gallegos, 3rd

Jr. Poultry - Standard Other

Jessica Weathers, 1st, Reserve Grand Champion

Jessica Weathers, 2nd

Daniel Pacheco, 3rd

Eastin Rosales

Katie Pacheco

Talia Fernandez

Elviria Encinias

Jonah Gilroy

Adelina Martinez

Katie Pacheco

Ariela Martinez

Daniel Abeyta

Talia Fernandez

Jr. Poultry - Turkey

Ariela Martinez, 1st

Adelina Martinez, 2nd

Cody Jackson, 3rd

Jr. Rabbit - Dutch

Candice Stroback, 1st, Best of Breed

Jr. Rabbit - Himalayan

Katie Pacheco, Grand Champion & Showmanship

Jr. Rabbit - Himalayan

Kaitlyn Gutierrez, 1st

Jr. Rabbit - Lop, French

Natalia Romero, 1st

Talia Fernandez, 1st, Best of Breed

Natalia Romero, 1st, Reserve Grand Champion

James Garcia, 2nd

Jr. Rabbit - Lop, Mini

Talia Rodriguez, 1st

Talia Rodriguez, 2nd

Jr. Rabbit - Mini Rex

Abbie Cardenas, 1st, Best of Breed

Jr. Rabbit - Netherland

Candice Stroback, 1st, Best of Breed

Jr. Rabbit - New Zealand

Marisol Gorman, 1st

Marisol Gorman, 1st, Best of Breed

Jr. Rabbit 051 - Meat Pen

Natalia Romero, 1st, Reserve Grand Champion & Best of Breed

Little Clovers Poultry - Bantam Featherlegged

Alejandro Gallegos, 1st

Hudson Drake, 1st

Little Clovers Poultry- Bantam Single Comb Clean Legged

Rudy Fernandez, 1st

Little Clovers Poultry - Ducks

Robert Robison, 1st

Little Clovers Poultry - Standard American

Alejandro Gallegos, 1st

Nina Gilroy, 1st

Little Clovers Poultry - Standard Other

Arabella Castillo-Vigil, 1st

Little Clovers Poultry - Turkey

Jessica Jackson, 1st

Little Clovers Poultry - Turkey

JT Radcliff, 1st

Sofia Vigil, 1st

Little Clovers Rabbit - Californian

Jessica Jackson, 1st

Little Clovers Rabbit - Himalayan

Three-way tie for 1st place

Angelica Gutierrez

Jude Martinez

Mikaela Molina

Little Clovers Rabbit - Lion Head

Andrew Rodriguez, 1st

Little Clovers Rabbit - Lop, French

Rudy Fernandez, 1st

Little Clovers Rabbit - Lop, Mini

Aaliyah Rodarte, 1st

Little Clovers Rabbit - Rex

Tie for 1st place

Alejandro Medina

Arabella Castillo-Vigil

Open Meat Goat

Tie for 1st place

Alyssa Salazar

Hudson Drake

Maria Salazar

Open Poultry - Bantam Featherlegged

Remington Drake, 1st

Remington Drake, 2nd

Open Poultry - Bantam Single Comb Clean Legged

Sage Drake, 3rd

Open Poultry - Standard American

Maria Salazar, 1st

Open Poultry - Standard Continental

Tie for 2nd place

Maria Salazar

Mikaela Molina

Open Poultry - Standard English

Alyssa Salazar, 3rd

Open Poultry - Standard Other

Anthony Pacheco

Open Poultry 11 - Turkey

Mikaela Molina, 1st

Open Swine all weight

Taylor Miller, 1st

Comments


Private mode detected!

In order to read our site, please exit private/incognito mode or log in to continue.